Bielizna pościelowa nie bez powodu uważana jest za jeden z najważniejszych elementów wyposażenia dziecięcego pokoju. Odpowiednio dobrana kołdra i poduszka do łóżeczka zapewniają maluchowi idealne miejsce na wypoczynek po dniu wypełnionym mnóstwem nowych bodźców.
Trzeba przecież pamiętać, że małe dziecko właśnie w łóżku spędza najwięcej czasu. To miejsce musi być wobec tego odpowiednio przygotowane, bo tylko w ten sposób uda nam się stworzyć przestrzeń, w którym dziecko nie tylko odpoczywa, ale również czuje się niezwykle bezpiecznie. Od czego zacząć?
Jaka kołdra spełni oczekiwania maluszka?
Dla małej istotki najważniejszy jest komfort. Choć na tym wczesnym etapie nie jest w stanie jeszcze tego wyartykułować, to z pewnością da odczuć rodzicom, gdy coś będzie nie tak. Zadaniem rodziców jest zapewnienie maluchowi miejsca, w którym jest wygodnie, miękko i przede wszystkim bezpiecznie. Bawełniana kołdra dla niemowlaka to tylko jedna z dostępnych opcji, choć z całą pewnością jest godna zainteresowania.
Przewiewność tego materiału i właściwości higroskopijne sprawiają, że pościel zapewnia wysoki poziom komfortu niemal o każdej porze roku. Chroni przed zimnem, ale będzie również doskonałym wyborem na nieco cieplejsze dni. Przed zakupem warto zastanowić się nad odpowiednim rozmiarem. Zbyt duża kołdra dla niemowlaka może się rolować, a zbędna ilość materiału może wpływać na jakość snu.
Poduszka dla dziecka – co trzeba wiedzieć?
Kołdra i poduszka do łóżeczka powinny być kupowane w pewnym sensie na wymiar. Wiele zależy wobec tego od samego łóżeczka, aczkolwiek przyjmuje się, że długość poduszki powinna oscylować wokół 30cm. Idealne wymiary kołdry to z kolei 75×100. Warto zastanowić się nad zestawami z wypełnieniem. To dosyć praktyczny wariant, który sprawdza się przy odświeżaniu pościeli. Wystarczy całość wrzucić do pralki, by zapewnić dziecku właściwą higienę.
Zestawy z osobnymi poszewkami również mają swoich zwolenników. Poszewki zajmują mało miejsca i można je swobodnie wymieniać. Kołdra i poduszka powinny być regularnie prane. Trzeba bowiem pamiętać, że w włóknach zbierają się różnego rodzaju zanieczyszczenia, które dla małego dziecka mogą stanowić niebezpieczeństwo.