Pościel dla przedszkolaka – jaką wybrać?

Jeśli zapytamy naszego przedszkolaka, jaka pościel jest dla niego najlepsza, z pewnością odpowie, że ta z ulubionym bajkowym bohaterem! Jednak oprócz walorów estetycznych i ulegania modzie, my, jako rodzice, powinniśmy wybrać jednak taką pościel, która charakteryzuje się solidnym wypełnieniem i odpowiednim rozmiarem. Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj najważniejsze kryteria, jakimi należy kierować się podczas zakupów!

Pościel z wypełnieniem dla dzieci – wszystko, co musisz wiedzieć!

W sprzedaży dostępne są modele z wypełnieniem wełnianym, bawełnianym, syntetycznym lub antyalergicznym. Największą popularnością cieszy się pościel z wypełnieniem bawełnianym lub syntetycznym. Zarówno jedna, jak i druga ma dobre właściwości termoizolacyjne, świetnie grzeje, ale także pozwala skórze oddychać. Cienka, bawełniana kołderka jest niezastąpiona latem, a jej grubsza wersja sprawdzi się zimą.

Tkaniny syntetyczne, którymi są wypełnione kołdry dla przedszkolaków muszą być w odpowiedni sposób prane. Zazwyczaj nie wolno ich prać na dużych obrotach lub w wysokich temperaturach, tak jak można prać kołdry wypełnione bawełną. Zawsze jednak dla pewności powinniśmy przeczytać zalecenia na metce produktu. Syntetyki wysokiej jakości nie ustępują bawełnie i być może, producent nie widzi przeciwwskazań do prania w pralce powyżej 60 stopni. Bardzo dobrym pomysłem może być również zakup pościeli z wełnianym wypełnieniem. Wełna sprawdzi się podczas mrozów i wtedy, gdy nasze dziecko jest alergikiem.

Wełniane wypełnienie nie przyciąga ani kurzu, ani roztoczy, dlatego jest bezpieczne dla przedszkolaka z astmą lub alergią na kurz. W sprzedaży znajdują się też specjalne wkłady dla dzieci z alergią. Mają one postać granulatu i mogą być prane w pralce w wysokich temperaturach. Wypełnienie granulatowe jest również polecane dla dzieci, które z różnych powodów źle reagują na bawełnę lub syntetyki – ich skóra nadmiernie się poci, nawet pod lekką, bawełnianą kołderką.

Pościel dziecięca z wypełnieniem do przedszkola – mocna i wytrzymała na pranie

Do przedszkola potrzebna jest oddzielna kołderka, która posłuży Twemu dziecku w trakcie leżakowania. W tym przypadku doskonałym wyborem będzie pościel z syntetycznym wypełnieniem o odpowiednich rozmiarach – zazwyczaj do przedszkola jest wymagana długa kołderka, która będzie pełniła też rolę prześcieradła. Tutaj, oczywiście nie możemy również zapomnieć o ty, aby pościel miała jak najlepsze parametry, bowiem trzeba ją będzie często prać, z pewnością przynajmniej raz w miesiącu.