Narożne profile aluminiowe do LED: rodzaje, zastosowanie

Profile aluminiowe przeznaczone do montażu pasków LED oferowane są w wielu wariantach do wyboru. Poza najpopularniejszymi profilami o konstrukcji nawierzchniowej oraz wpuszczanej w sprzedaży można znaleźć także profile narożne, inaczej kątowe. Co warto o nich wiedzieć?

Jak wyglądają kątowe profile aluminiowe LED?

Podczas gdy profile LED nawierzchniowe i wpuszczane mają kształt litery U, profile kątowe, inaczej narożne mają przekrój trójkąta. To powoduje, że mogą być one zamontowane w narożnikach tworzących kąt 90 stopni.

Do produkcji profili kątowych, a także innych typów profili do taśm LED stosowane jest aluminium. To bardzo wytrzymały, ale także lekki metal, który wyróżnia się wysoką trwałością, dlatego może służyć na lata.

Profile ledowe uzupełniane są również o dodatkowe klosze, których zadaniem jest przesłonięcie umieszczonych w środku taśm LED oraz ich zabezpieczenie. Kosze oferowane są w dwóch wariantach: transparentne, czyli przezroczyste, a także mleczne, które mocniej rozpraszają światło.

Kątowe profile aluminiowe LED są dostępne w wielu wariantach do wyboru, dlatego też można dopasować je indywidualnie do miejsca montażu, swoich preferencji, rodzaju taśm LED.

Profile narożne do LED: kolorystyka

Producenci materiałów jak profile aluminiowe do LED o konstrukcji kątowej oferują je w różnych kolorach do wyboru, dlatego klient może dopasować je indywidualnie do miejsca montażu. Dzięki temu można uzyskać spójny efekt estetyczny.

Profile oferowane są w wariancie surowym, czyli bez malowania – mają one kolor srebrzysty. Także można zakupić profile anodowane i malowane na różne kolory, na przykład srebrny, złoty, biały czy czarny.

Gdzie zastosować profile kątowe do taśm LED?

Kątowy profil do taśm LED ma bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też można wykorzystać go na wiele sposobów, aby uzyskać estetyczny, ale też funkcjonalny efekt.

Przykładowe zastosowanie kątowych profili LED:

– Oświetlenie blatów kuchennych – to jedna z najczęściej wybieranych funkcji profili kątowych. Są one wtedy montowane pod wiszącymi szafkami kuchennymi i oświetlają blat kuchenny, pomagając w przygotowywaniu potraw.
– Oświetlenie schodów – profile aluminiowe do LED mogą być zamontowane pod stopniami, aby dzięki temu uzyskać praktyczne oświetlenie klatki schodowej. Oświetlenie LED może wtedy współpracować również z czujnikiem ruchu – będzie automatycznie uruchamiał je w sytuacji, gdy w zasięgu znajdzie się osoba.
– Oświetlenie sufitowe – kątowy profil może posłużyć również do wykonania oświetlenia sufitowego. W tym przypadku profile umieszczane są na styku sufitu oraz ściany.
– Oświetlenie meblowe – narożne profile mogą być też zastosowane do wykonania oświetlenia mebli, na przykład wnętrza szafy ubraniowej, garderoby, a także do dekoracyjnego oświetlenia mebli w salonie, sypialni czy w łazience.

Narożne profile aluminiowe LED można zamówić w dobrych sklepach z oświetleniem ledowym.

This article was written by admin